Borsa Okulu

Borsa Okulu

Bu okul, borsada işlem yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz A'dan Z'ye tüm bilgilerin sunulduğu kaynakların en sistemli şekilde hazırlanıp bireysel yatırıcımlara göre düzenlenmiş içerikleri barındırır. Bu okulu bitirdikten sonra artık makro ekonomi ve borsaların yapısı ile işleyişi dahil hiçbir konuda hiç kimseye ihtiyaç duymacaksınız. Hem bilanço okuyarak temel analiz yapacaksınız, teknik analizle giriş çıkış yerlerinizi belirleyecek ve piyasa duyarlılık koşullarına göre yatırımlarınızı destekleyeceksiniz.

Hazırlık Sınıfı

Borsada işlem yapmadan önce ihtiyacınız olan temel konuları öğreneceksiniz. Bu sınıfta piyasa,yatırım ve yatırımcı kavramlarına giriş yapacağız.

1. Sınıf

Bu sınıfta daha çok analiz kavramı üzerinde duracak, piyasaların yapısı ve işleyişi ile ilgili bilgiler öğreneceksiniz. Piyasalarda işlem yapmaya başlamadan önce riskin ne olduğunu ve nasıl yönetmeniz gerektiğini de öğreneceksiniz.

2. Sınıf

Artık biraz daha somut konularla haşır neşir olmanızın zamanı geldi. Yavaştan piyasalara ısınmaya başlayacak, teknik analize giriş yapacak, radikal ve eğlenceli anlatımımızın tadına varacaksınız.

3. Sınıf

Bu sınıfta yatırım yaparken nasıl bir plan kurmanız gerektiğini, tüccarların psikolojisini, işlem günlüğü tutmanın önemi gibi kritik konuları öğreneceksiniz. Bu sınıfın sonunda da artık grafikleri okumayı öğrenecek, temel,duyarlılık ve teknik analiz bilgilerinizi birleştirerek üç ayaklı tabureyi tamamlayacaksınız.

4. Sınıf

Kurtlar sofrasına inmeden önce son birkaç konumuz kaldı ve sonra alemlere akabilirsiniz. Bu sınıfı da bitirdikten sonra bitirme sınavına bekliyoruz sizi. Sınavı geçerseniz sitemizde borsa kategorisinde analiz paylaşarak ödül programımıza katılmış olacaksınız!