Bitcoin satın almak için en iyi zamanları gösteren Difficulty Ribbon (Zorluk Şeridi)

Bitcoin Zorluk Şeridine bakacağız. Şerit sıkıştığı veya negatif döndüğü zamanlar Bitcoin satın almak için en iyi zamanlardır. Şerit, madencilik zorluğundaki basit hareketli ortalamalardan oluşur, böylece zorluktaki değişim oranını kolayca görebiliriz.

https://woobull.com/content/images/2019/08/image.png

Zorluk Şeridi nasıl çalışır?

Ağ madenciliği zorluğunun bu görselleştirilmesi, madenciliğin Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisinden bahsediyor. Yeni coinler ortaya çıktıkça, madenciler üretim maliyetlerini ödemek için çıkardıkları coinlerin bir kısmını satarlar. Bu, aşağı yönlü fiyat baskısı yaratır.

En zayıf madenciler, çalışır durumda kalabilmek için daha fazla coin satarlar. Sürdürülemez hale geldiğinde teslim olurlar, hash gücü ve ağ zorluğu (şerit sıkıştırması) azalır. Sadece daha az satan güçlüler kalarak daha fazla yükseliş fiyatı hareketi için daha fazla alan bırakırlar.

Bunu tipik olarak ayı döngülerinin sonunda görürüz, madenciler teslim olduktan sonra, madenci satış baskısının olmaması fiyatın istikrar kazanmasına ve ardından yükselmesine izin verir; klasik alt birikim.

https://woobull.com/content/images/2019/08/image-1.png

 Bitcoin'in fiyat dengesini nasıl bulduğuna ilişkin Nisan 2014 tarihli makalesinde bu dinamiği ilk fark eden  Vinny Lingham.

Madenciler ölürken, her yarılanmadan sonra (dikey çizgilerle işaretlenmiş) sıkıştırmayı kolayca görebiliriz.