Önceki konuda normal uyumsuzlukları ele aldık, şimdi gizli uyumsuzlukların nasıl olduğunu görelim.

Uyumsuzluklar sadece trendin sonuna işaret etmemektedir. Ayrıca trendin devamı için muhtemel bir sinyal olarak da kullanılabilirler. Mesela bir düşüş dalgasından sonra yeni bir yükseliş dalgasının başlayacağını söyleyecek olması gibi.

Trendin dostunuz olduğunu hiç bir zaman unutmayın. Bu yüzden trendin devam edeceğine dair bir sinyal alabilirseniz kazancınızı daha da arttırabilirsiniz ve Elliott dalgalarında sörf yapabilirsiniz.

Biraz önce Harmonik şimdi de Elliott diyor??!!!!

Sabırlı ol çekirge...

Gizli Boğa Uyumsuzluğu

Fiyat yükselen dipler, ancak osilatör düşen dipler gösteriyorsa bu durum gizli boğa uyumsuzluğudur. Ana yükseliş trendinin alt dalgalarında bu senaryo ile karşılaşabilirsiniz.

Gizli Ayı Uyumsuzluğu

Son olarak, gizli ayı uyumsuzluğunu inceliyoruz.

Bu durum, fiyat “düşen zirve” ancak osilatör “yükselen tepe” yaptığı zamanlarda oluşur. Şimdiye kadar bu durumun aşağı yönlü bir trend esnasında olduğunu tahmin zaten anlamışsınızdır. Gizli ayı uyumsuzluğunu gördüğünüzde, paritenin daha düşük bir seviyeye inmeye devam edeceği ve düşüş trendini sürdüreceği ihtimali anlaşılır.

Şimdiye kadar gizli  uyumsuzluk hakkında öğrendiklerimizi özetleyelim.

Uyumsuzlukarı erken farketmeniz olası bir dönen trendde trene erken binmenize yardımcı olabilir.

Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Gizli uyumsuzlukların görüldüğü sinyal trendi devam ederken, normal uyumsuzlukların görülmesi durumunun, trendin tersine dönüş sinyalleri olabileceğini unutmayın.

Normal uyumsuzluklar= Olası trend dönüşü işaretidir

Gizli uyumsuzluklar= Olası trend devamı işaretidir

Bir sonraki konuda, size uyumsuzlukların ne zaman oluştuğunu ve bunlarla nasıl al-sat yapabileceğinizi gösteren gerçek dünyadan örnekler göstereceğiz.