Para kazanmak para harcamayı gerektirir. Ticaret sermayesine ihtiyacınız var.

Herkes bunu biliyor, ancak yatırım işlemlerine ne kadarla başlanması gerekiyor?

Bu sorunun cevabı büyük ölçüde başlangıçta işinize nasıl yaklaşacağınıza bağlı.

İlk önce, nasıl eğitileceğinizi düşünün.

Ticaret yapmayı öğrenmenin birçok farklı yaklaşımı vardır: sınıflar, danışmanlar, kendi başınıza veya üçünün herhangi bir kombinasyonu…

Yatırım işlemleri için öğretmenlik yapmaya istekli birçok sınıf ve danışman olmasına rağmen çoğu ücret talep edecektir.

Bu yolun avantajı, iyi eğitimli bir sınıf veya iyi bir danışman, öğrenme sürecinizi önemli ölçüde kısaltabilir ve sizi çok daha kısa sürede karlılığa götürebilir.

Dezavantajı, hangi programlarla birlikte çalıştığınıza bağlı olarak, birkaç yüz ile birkaç bin lira arasında değişen ücretler ödemek zorunda kalmanızdır.

Ticarete yeni başlayanların çoğunda, bu programları satın almak için gereken kaynaklar mevcut değildir.

Eğitim için para harcamak istemeyenlere iyi haber; başlamak için ihtiyacınız olan bilgilerin çoğunu internette ÜCRETSİZ olarak forumlar, brokerler, makaleler ve genelpiyasa.com gibi web siteleri aracılığıyla bulabilirsiniz.

İnterneti icat ettiği için hepimiz Al Gore’a teşekkür etmeliyiz. Onsuz, genelpiyasa.com olmazdı.

Disiplinli olduğunuz ve piyasayı öğrenmeye odaklandığınız sürece, başarı şansınız katlanarak artar. Bir gung-ho öğrencisi olmak zorundasınız. Olmazsanız, sonunda çirkin bir evde kalacaksınız.

İkincisi, piyasalara yaklaşımınız haber kaynakları veya grafik yazılımı gibi özel araçlar gerektirecek mi?

Teknik bir yatırımcı olarak, ticaret platformuyla birlikte gelen grafik paketlerinin araçları çoğu zaman yeterlidir (ve bazıları aslında oldukça iyidir).

Özel göstergelere veya daha iyi işlevlere ihtiyaç duyanlar için, üst seviye grafik yazılımı ayda yaklaşık 100 $ ‘dan başlayabilir.

Belki de temel bir yatırımcısınız ve haberin yayınlandığı milisaniyede, hatta gerçekleşmeden önce bile öğrenmek isteyebilirsiniz (bu iyi olmaz!)

Anlık ve doğru haber beslemeleri ayda birkaç yüz ile birkaç bin dolar arasında değişiyor.

Yine; brokerınızdan ücretsiz bir haber bültenine sahip olabilirsiniz, ancak bazı haberler ilk iki saniye veya iki saniyeden fazla bir zamanda size ulaştığında, karlı veya kârsız bir ticaret arasındaki farkı yaratabilir.

Son olarak, ticaret yapmak için para / sermaye / fon gerekir.

Perakende piyasa brokerleri 25 $ ‘a kadar düşük minimum hesap mevduatı sunar, ancak bu derhal abone olmanız gerektiği anlamına gelmez!

Bu, çoğunlukla başarısızlığa yol açan bir kapitalizasyon hatasıdır. Kayıplar oyunun bir parçasıdır ve bu kayıpları gidermek için yeterli sermayeye ihtiyacınız vardır.

Peki, ne kadar yatırım sermayesine ihtiyacınız var?

Tutarlıysanız ve uygun risk yönetimi tekniklerini uygularsanız, burada dürüst olalım! O zaman muhtemelen 50 ila 100 bin TL arasında işlem sermayesiyle başlayabilirsiniz.

Çoğu şirketin, özellikle forex işlemlerinde geçerli olan kapitalizasyon nedeniyle başarısız olduğu yaygın bir bilgidir.

Bu nedenle; kaybetmeyi göze alamayacağınız, sabırlı olamayacağınız, tasarruf edemeyeceğiniz yüksek işlem sermayesiyle başlayamazsanız.