You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Aracılık Hizmeti

Kripto Muhtar hizmetleri arasında ESCROW hizmetinin de olduğunu biliyor muydunuz?

ESCROW hizmeti nedir?

‘’ESCROW’’ kelimesinin tam olarak Türkçe karşılığı “emanet” demektir ve finansal varlıkları koruma altına almak için kullanılan bir yoldur. Daha açık ifade etmek gerekirse; “iki şahıs ya da şirket arasında gerçekleşecek olan bir alışverişte malın, üçüncü bir şahıs ya da şirket tarafından kontrol altında tutulması” olarak ifade edebiliriz.

Escrow hizmeti sağlayan tüm sistemler aynı mantığa dayanarak çalışırlar. Alıcı, bir ürün satın aldığında ödemeyi emanetçiye yani escrow’a yapar. Ödeme emanetçi tarafından alındıktan sonra, satıcı ürünü alıcıya gönderir. Alıcı ürünü sorunsuz olarak aldıktan sonra bunu emanetçiye bildirir. Tüm şartların eksiksiz yerine getirildiğini teyit eden escrow bu aşamadan sonra parayı satıcının hesabına yatırır. Bugün ülkemizde bulunan birçok e-ticaret sitesi de güvenli ödeme için bu sistemi kullanır.

ESCROW niçin kullanılır?

Alışverişlerinizde; alıcı olarak ödemeyi satıcıya yapmadan önce aldığınız malların istediğiniz gibi olup olmadığını görmek ve ondan sonra ödeme yapmak istersiniz. Ya da satıcı olarak; sattığınız malların yerine ulaşınca ödeme alacağınızdan emin olmak istersiniz. İşte bu noktada tarafsız bir escrow’a ihtiyacınız olacaktır. Alıcı olarak paranızı escrow’a koyabilir, mallar istediğiniz gibi geldiğinde de paranızı satıcıya göndermesi için talimat verebilirsiniz. Bu şekilde iki taraf içinde daha güvenli bir alışveriş yapılmış olur. Escrow burada sözleşme şartlarına bağlı olarak hareket eder ve üçüncü taraf olarak garantör görevi görür.

Bizim hizmetimiz nedir?

Kripto Muhtar olarak; yüklü miktarda BTC alım ve satımında, yüklü miktarda BTC transferlerinde, kripto paralar ile araç, mülk veya diğer varlıkların alımı ve satımında escrow hizmeti vermekteyiz. Güvenli bir şekilde kimliğinizi koruyarak transfer işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Ayrıca eğer takasınızda henüz karşı taraf yoksa gizli listemize kayıt olarak alıcı/satıcı bulunduğu zaman haberdar olabilirsiniz. Hizmet almak için iletişim bölümünden bizimle temasa geçebilir veya forum sayfasında ilan açabilirsiniz.

error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.