You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Trailing Stop Loss Botu Kullanımı(Detaylı Anlatım)

Ana Sayfa Forumlar Genel KMT Trailing Stop Loss Botu Trailing Stop Loss Botu Kullanımı(Detaylı Anlatım)

Bu konu 19 yanıt ve 14 izleyen içeriyor ve en son Ejder_Bey Ejder_Bey tarafından 1 gün önce tarihinde güncellendi.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 20)
  • Yazar
    Yazılar
    okanerseven
    okanerseven
    Üye
    Rütbe Levrek Image Icon
    Levrek

Geçen paylaştığım tek fotoğraflık anlatımı anlamayanlar için daha detaylı bir anlatım hazırladım.

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    woler1979
    woler1979
    Üye
    Rütbe Karides Image Icon
    Karides

Merhaba,
    Bot ile ilgili 2 sorum olacak izninizle
    Son satırdaki trailing yüzdesi kısmını anlaymadım.
    Basitçe şu fiyattan al bu fiyattan sat gibi bir işlemi nasıl yapıyoruz.
    Birde alım ve satım emrini aynı anda verebiliyormuyuz. Bu fiyattan al bu fiyata sat ve bu fiyatta sstop ol gibi.
    Teşekkürler

admin
    Kripto Muhtar
    Uzman
    Rütbe Poseidon Image Icon
    Poseidon

Bu bot izsürer, Fiyatı takip eder. Verdiğiniz hedefte fiyat takibine başlar ve dönüş olunca “trail yüzdesi” değerine göre satış yapar.

Botun alım yapma özelliği yok.

woler1979
    woler1979
    Üye
    Rütbe Karides Image Icon
    Karides

Kusura bakmayın zahmet veriyorum. Satışı neye göre yapıyor onu anlayamadım. Verdiğim tutardan iz sürmeye başlıyor.peki satışı nerede yapıyor.oradaki mantığı çözemedim. Hiç bot kullanmadığım için anlayamıyorum.
    Koin 1 TL
    İz hedefi 1.2
    Adet 3000
    Trailingte %1 olsun. Malı nerede satacak.
    Teşekkürler

admin
    Kripto Muhtar
    Uzman
    Rütbe Poseidon Image Icon
    Poseidon

%1 yazdınız diyelim. İz hedefine ulaşınca hedefin %1 altına düşerse satar. İz hedefinin %1 üstüne çıktıkça %1 altına yeni stop koyar.

• Bu yanıt 8 ay 4 hafta önce önce admin Kripto Muhtar tarafından değiştirildi.
    selimkrc
    selimkrc
    Üye
    Rütbe Yengeç Image Icon
    Yengeç

Bu botu mobilde kullanabiliyormuyuz? İos desteği varmı?

okanerseven
    okanerseven
    Üye
    Konu Sahibi
    Rütbe Levrek Image Icon
    Levrek

Üzgünüm mobilde kullanamazsınız

oknylmz
    oknylmz
    Üye
    Rütbe Plankton Image Icon
    Plankton

Bota yeni ulaştım henüz denemedim, Böyle bir bot olmadığı için 2018’de çok kaybettim. Keşke mobilden emir gönderebilsek, inşallah alım özelliği ile mobil özelliği de eklersiniz.

calculas
    calculas
    Üye
    Rütbe Levrek Image Icon
    Levrek

Botu kurarken yapılan ayarlamaların nasıl farklı sonuçlar doğurabileceğini örneklemekte fayda var sanırım.
    Zaten bilenler devamını okuyarak vakit kaybetmesinler.
    Örneğin aynı anda 100 birim fiyattan K coin alan A ve B kişileri olsun.
    A kişisi maksimum %3 zarar ile %10 kar elde etmek istiyor. A kişisi trail için de %3 ayarlıyor.
    B kişisinin hedefleri daha büyük ve maksimum %10 zarar ile %30 kar elde etmek istiyor. Trail için %10 ayarlıyor.
    A kişisi satış hedeffini %10 (110), zarar stopu %3 (97 den aşağı düşerse sat) olarak ayarladı. Trail %3 olsun dedi
    B kişisi satış hedeffini %30 (130), zarar stopu %10 (90 dan aşağı düşerse sat) olarak ayarladı. Trail %10 olsun dedi
    Fiyat 98-102 arasında gitti geldi botların ikisi de bişey yapmadı.
    Fiyat 97 ye değince A kişisinin botu 100 birimden aldığını zararı durdurmak için sattı. A kişisi %3 zarada bitirdi.
    Fiyat 91 e kadar düştü ama B kişisinin botu suskun.
    Fiyat döndü 130 a çıktığı anda bot, stopu kaydırmaya başladı ve yeni stop değerini 117 (Trail %10 idi yani 13 puan) olarak ayarladı. (En az kar %17 olacaktır)
    Fiyat dalgalanarak %10 dan fazla aşağı inmemek kaydıyla 200 e çıktı. Yeni stop 180 (en az kar %80). Tabii 117 deki stop sürekli yukarı çekildi.
    Fiyat düşmeye başladı ve 180 in altına inecekken B kişisinin botu %80 karla stopladı.
    Sonuç : A kişisi hüsran, B kişisi mutlu.
    Eğer fiyat ilk başta doğrudan 90 ların altına inseydi bu kez A kişisi %3 zararla az mutsuz, B kişisi %10 zararla daha fazla mutsuz olacaktı.

Shepard
    Shepard
    Üye
    Rütbe Kılıç Balığı Image Icon
    Kılıç Balığı

Hocam botu nasıl kullanıcam, sanal bilgisaraydada felanmı açmam lazım

bukoviski
    bukoviski
    Üye
    Rütbe Ahtapot Image Icon
    Ahtapot

Merhaba
    Q burada anlatılan her şeyi anlatıldığı gibi tek tek ve sırası ile yaptım. Ama sistem çalışmadı. Bütün değerleri girdikten sonra başlat düğmesine basıyorum hiçbir şey olmuyor. Sorun ne olabilir? Ve teşekkürler

coadmin
    KM Admin
    Üye
    Rütbe Köpek Balığı Image Icon
    Köpek Balığı

Hedef seçeğini işaretlemediğiniz durumda bot çalışmaya başlamayacaktır.

bukoviski
    bukoviski
    Üye
    Rütbe Ahtapot Image Icon
    Ahtapot

Bu ekran çıktılarında yanlışı nerde yapmış gibiyim?

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    calculas
    calculas
    Üye
    Rütbe Levrek Image Icon
    Levrek

nokta virül hatası var. virülleri nokta ile deneyin.
    fiyatı noktalı göstermiş.
    olmadı tersini deneyin
    ayrıca hedef stop fiyatı ve miktarı yazarken kullanacağınız küsurat miktarı Binance ta satış verirken göreceğiniz miktar küsuratı ve fiyat küsuratını aşmamalı.
    örneğin
    45.783279
    yerine
    45.78 yazmanız gerekir vs.

Fatih
    Fatih
    Üye
    Rütbe Deniz Yıldızı Image Icon
    Deniz Yıldızı

Merhaba, acemiliğimin kusuruna bakmayın yanlış bişey yapmak istemiyorum, api key ve api secret nerden alacağım. Binance sayfasında apiyi etkinleştir var onu mu etkinleştirmem gerekiyor acaba. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 20)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.