You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Önümüzdeki kriz ve türkiyedeki bankalar

Ana Sayfa Forumlar Genel Sohbet Önümüzdeki kriz ve türkiyedeki bankalar

Etiket: 

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Yazar
  Yazılar
 • #6615
  coolleadercoolleader
  Üye
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  Herkese selam

  Hem rozetimize katkıda bulunup hem de fikir alışverişi yapalım dedim .

  Yerli yabancı herkesin haykırdığı bir gerçek var global kriz geliyor .

  İlk olarak yaşım yetmediği için bir sorum var ki tahminim bir sürümüzün yetmiyordur ama olsun , kriz böyle göstere göstere mi geliyor hep . Bu kadar bariz ise nasıl bir önlem alınamıyor .

  İkincisi türkiyede bankada paralarınıza güveniyor musunuz ? Devletin bir zaman el koyup size aylık limit tanımlama şansı sizce nedir ? Bu ara bu korkuyu pek sık duyar oldum da .

  #6649
  Kripto MuhtarKripto Muhtar
  Uzman
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  Bankaların sorunlu kredi oranı(birincil ve ikincil toplam) %15 seviyelerinde olduğu tahmin ediliyormuş. Normalde BDDK %12 maksimum olmalı diyor. Uluslararası takas bankasına göre de %8 tavsiye ediliyor. Akbank’ın sermaye arttırması da buna önlem olarak yorumlanmıştı.

  #6709
  cancan_burakcancan_burak
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Bankalardaki mevduat güvenliğinden ki en küçük şüphe ülkeyi 100 yıl geriye götüreceğini tahmin etmek zor değil. Sonuçta merkez devlet para basar borcunu öder. Paranın değeri kalmaz ancak borcuda kalmaz 🙂

  #7007
  AdlerAdler
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Kriz önceden belirtiler gösterir. Bunu çoğunlukla önceden kestirebilmek mümkündür. Bir örnek olarak kendine ait bir iş yeri olan birini düşünelim. Ayın 25i olmuş, bir sonraki ay kirasını ödeyip odeyemeyecegini bilebilir mi? Evet bilebilir. Ülkeler de giriş çıkışlardan ekonomik bir krizin yolda olup olmayacağını bilebilir.
  Saygılar

  #7031
  coolleadercoolleader
  Üye
  Konu Sahibi
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  Demek istedigim mortgage patladığında da herkes haykırıyor muydu kriz geliyor diye ? Yoksa ülke ve bankalar durumu tabiki biliyordur ama hasır altı edebiliyorlar mıydı ?

  #7544
  Anonim
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  Zor günlerin bizi beklediği aşikar. Okuduğum çoğu ekonomist 2019’un zorlu geçeceğine işaret ediyor. Maddi olarak çok açılmadan 2019 yılını geçirmeye çalışmakta fayda var.

  #7706
  selimkrcselimkrc
  Üye
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  Coolleader kardeş tsunami görünür. Göz göre göre gelir. Önemli olan fay hattı kırmamak lazım. Yada şöyle diyin köprü üzerinde halay çekersen yıkılmaz ama her gelen halay çektikçe kim bilir kelebek etkisi ne zaman olur. Köprü bir kere başladımı yalpalamaya dua edersin meydana gelen sarsıntı hafif geçsin diye..

  #9034
  Anonim
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  Konut ve araç satışları bir önceki yılın Ocak ve Şubat ayına göre çok düşmüş. Konutta yaklaşık yüzde 20 araçta yaklaşık yüzde 50 lik düşüş var. Bu da krizin gelmekte değil geldiğini bağıra bağıra gösteriyor. Türkiye’de iki lokomotif sektör de krizin ortasında şu anda..

  #21220
  deencherdeencher
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Bu korona meselesinden heralde biz erken sıyrılacağız gibi, dikkat edilirse ve sıfırlanırsa etkisi iyi olacaktır.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.