You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Fibonacci

Ana Sayfa Forumlar Akademi İlkokul Fibonacci

Etiket: 

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #7038
  mertkriptocumertkriptocu
  Üye
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  Merhaba,

  Fibonacci düzeltme noktalarını bulmak isterken seçilen zaman dilimi içindeki SH ve SL noktalarını birleştirir bir doğru çiziyoruz. Konuya ilişkin anlatım yapılan sayfada düzeltme noktalarını yazılımın belirlediği ifade ediliyor. Bu düzeltmenin nasıl tespit edildiğini,japon mumlarındaki hangi hareketlerden nasıl bir sonuç çıkarılıyor anlamadım. Yoksa düzeltmeye ilişkin oranları tamamen yazılım mı belirliyor? Ya da SH ve SL arasında çizdiğimiz doğrunun altında ya da üstünde kalan mum grafiğine göre bir belirleme mi yapıyoruz?

  #7079
  Kripto MuhtarKripto Muhtar
  Uzman
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  Örneğin tradingview kullanıyorsunuz. Fibonacci düzeltme oranını seçtiniz ve yükselen trendin düzeltme seviyelerini görmek istiyorsunuz. İtkinin başladığı, yani yatay trendin,üçgenin,flamanın vs. yukarı kırıldığı SL noktasından SH noktasına kadar fiboyu 0-1 arasında çiziyorsunuz. Ekteki resimde açıklamaya çalıştım.

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #7339
  AdlerAdler
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Itkilerin tesbit edilmesinde pratik tavsiyeleriniz varmidir?

  #7341
  Kripto MuhtarKripto Muhtar
  Uzman
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  Geriye doğru cycle sayımı yaparak bunu bulabilirsiniz. Yani 5-3-5-3-5 şeklinde ki bu çok zordur ve de çok subjektiftir. EWO indikatörü kullanabilirsiniz. Yani bunu bir video gibi bir şey hazırlayıp anlatmak lazım sanırım. Bir bakacağım.

  #7424
  AdlerAdler
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Bu konuda bir video hazırlanacak mı acaba?

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.