You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

ema

Ana Sayfa Forumlar Akademi İlkokul ema

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #7308
  mustafamustafa
  Üye
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  ema son 3 periyot alır denilmiş. peki ani hareketler son 3 periyottaysa nası değerlendirmem lazım ve ayrıca bitmexte örneğin ma with ema ya da duoble ema gibi indikatörler var hangisini seçmeliyim ve nasıl yorumlamalıyım?

  #7321
  ExhaustedExhausted
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Ema, exponontionel yani ustel hareketli ortalamadir ve son dönem fiyatlarına daha fazla ağırlık verir hesaplamada. Daha erken sinyal verebilir. Sma ya ma, simple yani basit hareketli ortalamadir. Ema ya göre biraz daha gecikmeli olur. Ancak sizi bazı yanlış sinyallerden koruyabilir. Periyot olarak kendiniz seçim yapabilirsiniz grafiğe eklerken 9, 21 ,50, 100 secip grafiğe ekleyip kesismelerde neler olmuş grafikte analiz edip fikir sahibi olabilirsiniz

  #7322
  iso41iso41
  Üye
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  şahsen MA ile işlem yapacaksam ve EMA kullandıysam kısa süreli vur-kaç tarzı trade yaparım. Sebebi EMA nın son periyotlara daha ağırlık vermesinden dolayı ani dönüşleri göstermesidir. Günlük grafiğe bakım işlem yapacaksam EMA çok terich etmem.Şahsi fikrim tabii.

  #7350
  mustafamustafa
  Üye
  Konu Sahibi
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  peki bitmex için kullanan var mı? hangisini kullanıyırsunuz?

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.