You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Destek ve direnç bölgelerinde çizgi grafiği hakk.

Ana Sayfa Forumlar Akademi İlkokul Destek ve direnç bölgelerinde çizgi grafiği hakk.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #7089
  ZeumaZeuma
  Üye
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  Selamlar,
  Destek ve direnç bölgesini bulurken çizgi grafiğinden faydalanarak nasıl bölge oluşturuyoruz.fitilleri önemsemiyor muyuz? örnek verebilirseniz sevinirim.
  Teşekkürler…

  #7143
  Kripto MuhtarKripto Muhtar
  Uzman
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  Çizgi grafiği sadece kapanışları birleştiren grafiktir. Sanırım bahsettiğiniz mum grafikler. Kapanışlar, gölgelere göre daha güçlü destek ve dirençlerdir. Gölgeler(fitil dediğimiz) de zaman dilimine bağlı olarak destek ve direnç kabul edilir. Şahsen kısa zaman aralıklarında bölgelerden, 4h ve üzeri analizlerimde genelde kapanışları baz alırım. Çizgi grafik açıp destek dirençleri belirlerim. Tamamen yoğurt yiyişinize bağlı. Piyasanın volatilitesine göre bile aslında değişir bu. Net doğru şudur diyemeyiz. Ancak genelde çizgi grafik kullanarak kapanışlardan çizmenizi öneririm. Kursta da bu yönde anlattık.

  #7157
  ZeumaZeuma
  Üye
  Konu Sahibi
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  Teşekkürler , benim için çok faydalı oldu.

  #7201
  cancan_burakcancan_burak
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Teşekkürler, ince detay ama çok önemli tespitler.

  #7286
  KoinkumbaraKoinkumbara
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Teşekkürler hocam

  #7338
  AdlerAdler
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Teşekkürler

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.