You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Deneme Grafik Analizler

Ana Sayfa Forumlar Akademi Lise Deneme Grafik Analizler

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Yazar
    Yazılar
    ShelbyShelby
    Üye
    Rütbe Üstad Image Icon
    Üstad

TRXUSDT 1 saatlik grafiğinde bir kanal oluşturdum, bu kanalın destek seviyesine fiyatlar sarkma eğiliminde görünüyor, Bana göre eğer bir alıcı TRX almayı düşünüyorsa bu grafiğe bakarak fiyatın kanalın destek seviyesinin üstüne çıkmasını gözlemlemeli ve test etmesini beklemeli, Aksi takdirde burdan giriş yaparsa günlükte oluşan ana kanalın(resimde kırmızı çizgiyle bir kısmı görülüyor) destek seviyesine kadar bir fiyat düşüşüyle karşılaşabilir. Rsi’nin de aşağıya doğru sarkması bunun bir göstergesi olabilir diye düşünüyorum,sizlerin de yorumum hakkındaki düşüncenizi çok merak ediyorum, umarım komik duruma düşmem 🙂

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Kripto MuhtarKripto Muhtar
    Uzman
    Rütbe Üstad Image Icon
    Üstad

Hocam görünce cidden bir duygulandım…
    İlk başlarda sorduğunuz sorular ile şimdi geldiğiniz seviye gerçenten takdir edilesi. Ekdiğiniz tohumlar mahsül vermeye başlamış. Analizciyim diye geçinip daha fibo çizmeyi bilmeyenler var. Lütfen devam edin doğru yoldasınız.

Çok net bir analiz. Hem kanal, trend, destek direnç seviyeleri, çoklu zaman dilimi analizi, osilatör… tüm araçları kullanmışsınız ve çok bilinçli bir karar vermişsiniz. Swing low noktasını yükseliş kanalından alarak bakın birde.

• Bu yanıt 1 yıl 10 ay önce önce Kripto MuhtarKripto Muhtar tarafından değiştirildi.
    ShelbyShelby
    Üye
    Konu Sahibi
    Rütbe Üstad Image Icon
    Üstad

Ben de çok mutlu oldum hocam şimdi, sizin sayenizde bu kadar işe yarayacağını açıkça ben de beklemiyordum ama kendime güvenmeye başladım, çok sağolun bunu yapabilmeye gerçekten çok ihtiyacım var, söylediğiniz gibi swing low noktasını yükseliş kanalına çektiğimde daha net göründü ana tablo, orayı gözden kaçırmışım. Eğer yatırımcı o fiyatlardan bizi dinelemeyip girmiş olsaydı şimdi zarar etmişti teşekkürler

Attachments:
    bitcofieldbitcofield
    Üye
    Rütbe Üstad Image Icon
    Üstad

Yükseliş trendine girmiş. 0,618 fibo çalışmış. Yükselişi teyit eden MACD, hadi baba diyor. Baba, BTC’ye dikkat diyor. EMA 144’ün ve trend desteğinin üzerinde bulunması güven veriyor. Altında kapanmasıyla stop olunur.Güvenli alım yeri, 2,312 USD zannımca. Ne dersiniz hocam, gol olur mu?

• Bu yanıt 1 yıl 10 ay önce önce bitcofieldbitcofield tarafından değiştirildi.
    Attachments:
    Uzman
    Rütbe Üstad Image Icon
    Üstad

Özkan hocam son grafiğinizle alakalı iki tespitim var.
    İlki için şunu bilmem gerek RSI’daki trendi çizerek ne göstermek istediniz?
    Fibo %0 kanalın başladığı yerdeki SL, Fibo %100 de en yüksek tepe olarak çizin istemiştim.

Uzman
    Rütbe Üstad Image Icon
    Üstad

@bitcofield, üstüne alarm kurup girelim. Gol olur.

ShelbyShelby
    Üye
    Konu Sahibi
    Rütbe Üstad Image Icon
    Üstad

hocam Rsi’deki trendle(düşen dipler) farklı bir noktaya da dikkat çekmek istedim aslında ama belirtmedim cesaret edemedim doğrusu, orada öyle kaldı ya da bunu söylemek için henüz erken olur diye düşündüm çünkü yükselen dip formasyonu(fiyat) bir yandan da bozulmaya başlıyor gibiydi, eğer öyle olmasaydı düşen dipler ve yükselen dipler gizli boğa uyumsuzluğuna işaret ediyor gibi geldi bana bu da yeni bir yükseliş dalgasına sebep olabilirdi.
    Fibo’da ne demek istediğinizi şimdi anladım, ben kanalda değilde öncesindeki ilk çıkış mumuna koymuşum, umarım doğru anladım sizi, Bir de hocam tradingviewde araçları kullanmakta çok acemiyim ilk defa kullanıyorum,

Uzman
    Rütbe Üstad Image Icon
    Üstad

Bir acemiye göre gayet iyisiniz 🙂 Uyumsuzluklar tam oturmamış sanırım. Tekrar gözden geçirelim.

Anonim
    Rütbe Üye Image Icon
    Üye

Ben de sizi tebrik ederim. İnşallah bu site sayesinde biz de en az sizin seviyenize geliriz.

ShelbyShelby
    Üye
    Konu Sahibi
    Rütbe Üstad Image Icon
    Üstad

ETHUSDT saatlik grafiğe baktığımızda aşağı yönlü bir düşüş kanalı oluştuğunu görebiliyoruz.daha önceki daralan üçgende destekler çalışmayarak fiyat aşağı doğru yönelmiş ve ikinci oluşan daralan üçgende desteği iki defa test etmiş.Bu durumda şu an içinde bulunduğu üçgeni yukarı yönlü kıramazsa ana destek hattına doğru yeni düşüş dalgası ortaya çıkabilir.Eğer 141 hattındaki ana destek de çalışmazsa yükseliş trendi sona erdi diyebiliriz. Oscillatorlerde yukarı yönlü bir hareketi başlatacak herhangi bir işaret gözlemleyemedim. Teşekkürler, umarım doğru bir analiz olmuştur.

Attachments:
    AdlerAdler
    Üye
    Rütbe Analist Image Icon
    Analist

Grafik çizme konusunda hangi programı tavsiye edersiniz?

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.