You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Btc Alt Coinler Üzerinde Etkisi

Ana Sayfa Forumlar Genel Sohbet Btc Alt Coinler Üzerinde Etkisi

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Yazar
  Yazılar
 • #6648
  eseryavuzeseryavuz
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  btc yükselmesi yada düşmesi alt coinler üzerinde etkisi nasil tam çömüş değiliz . sadece benim bildiğim zamani gelen kağit kendi yolunu çizer . tartişmayi uzman arakadaşlarla yapsak daha sağlikli olur.

  #6713
  Kripto MuhtarKripto Muhtar
  Uzman
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  Şu akademideki kursları okuyup çalışsanız daha net kafanıza oturacak. İllaki kriptoya sektör olarak bakıp değerlendireceksiniz. Birbirlerini etkileyecekler. Bitcoini kriptonun endeksi olarak düşünebilirsiniz. Ama zamanı gelen coin aradan sıyrılır. Bu bağlamda da her kağıt kendi kaderini çizer. Yani bitcoin 4000 i geçemez o zaman ether 160 da kalır diye bir önermenin hiç bir temeli yok. BTC 4000 iken ether 350 de olabilir 35 de. Her coini kendi içinde değerlendirin. Analizin tutmadığı zaman btc yi değil kendinizi suçlayın.

  #6740
  AdlerAdler
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Arkadaşlar, bence durum şu. Bir çok Kripto borsası btc ile alım satımı şart koşuyor. Yani Eth de almak istesen, XRP de almak istesen önce BTC almalısın. Bu nedenle görünüşe bakıldığında; sanki tüm alternatif Coinler BTC ile paralel hareket ediyormuş gibi görünüyor. Bir başka neden ise asıl Coin BTC dir, gerisi sadece alternatif ve ya teferruat… mantığı keskin iniş ve yükselişlerde piyasa da bir senkron harekete yol açıyor. Adeta kaybetmemek için BTC alayım bu güvenilir liman gibi söylemlerle hareket ediliyor.
  Bir de BTC ve alternatif Coinler aynı şirkete ait değil, aslında BTC nin bir CEO su bile yok. Bu nedenle de aralarında gerçek bir bağlantı bulunması teknik olarak da mümkün değil!
  Sonuç olarak; Tüm Coinler birbirinden bağımsız ama; yukarıda da belirttiğim gibi keskin iniş çıkışlarda senkron bir pozisyon alıyorlar.

  Saygilarimla

  #6741
  eseryavuzeseryavuz
  Üye
  Konu Sahibi
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Ona bakarsan bir sürü alt coinin teknolojisi btcden daha iyi. sadece btc nin bu kadar popüler olmasinin sebebi ilk çiktiği için ve ilk dijital para olduğu içindir. yakin zamanda btcnin yerini alacak kağitlar gelir biraz zaman alir sadece .btc teknolojisi bana göre eskidi . btcle coin aliyoruz ama bunun coinleri az çok etklemesi normal bence zamani gelen coinlerin btc yi geçerse şaşmyin .zamani gelen btc den ayrlir,kendi yolunu bulur.

  • Bu yanıt 2 yıl 3 ay önce önce eseryavuzeseryavuz tarafından değiştirildi.
  #7151
  bitcofieldbitcofield
  Üye
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  Biraz da her altkoinin kendi özelinde bakmak gerek diye düşünüyorum. Bazı altkoinlerin karakteristiği bazen bitcoine zıt korelasyon içinde de olabiliyor. Buna örnek BCH veya XRP örneğini verebilirim. Aradan sıyrılanların da muhtemelen kendi balişleri ve güçlü toplulukları olduğuna işaret eder

  #7163
  calculascalculas
  Üye
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  Piyasaya girip kısa sürede kaybolan alt lar var sözüm onlardan dışarı. Bence uzun vadede tüm coinler zaman geçtikçe BTC tam paralel olmasa da değerlenecek ama en değerlisi her zaman BTC olacak. Üretilebilecek BTC nin sınırı var ve daha fazlası gelmeyecek. Sahip olmak isteyenler hep daha fazlasını ödemek zorunda kalacak. Hele tüm ülkelerde resmi emtia olarak kaul edilirse satoşisi olan zengin sayılacak. Satoşi alamayanlar ise en eçerli alt coinleri alarak mutlu olacak 🙂

  #7184
  Kripto MuhtarKripto Muhtar
  Uzman
  Rütbe Üstad Image Icon
  Üstad

  Vadeli piyasalar ile birlikte kontratla bitcoin alabiliyor ve vade tarihinden önce satabiliyorsunuz. Böylelikle aslında hiç olmayan bir bitcoini alıyorsunuz. Bu şu demek, artık bitcoinin sayısının çok da önemi kalmadı.

  #7664
  Anonim
  Rütbe Üye Image Icon
  Üye

  BTC genel trendi veriyor. Alt coinler de genel trende göre yol alıyor. Ancak alt coinler de sıkıştığında BTC ye bakmaksızın hareket edebiliyor. BTC ile genel trende bakıp alt coinlerde genel hareket yönünü çıkartmak faydalı olur. Ancak her coin zamanı geldiğinde kendi yolunu da çizebilmektedir. Bu da unutulmamalıdır.

  #21216
  deencherdeencher
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Piyasaya giren paraya ve paranın nereye aktığına bağlı

  #22541
  GsayProGsayPro
  Üye
  Rütbe Analist Image Icon
  Analist

  Link gibi coinler veya şuan revaçta olan defi muhabbeti. Çokta btc ye bağlı değil. Özellikle link bi aralar çok başına buyruktu

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.