You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Adx indikatörü

Ana Sayfa Forumlar Akademi İlkokul Adx indikatörü

Bu konu 8 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son admin Kripto Muhtar tarafından 6 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    selimkrc
    selimkrc
    Üye
    Rütbe Yengeç Image Icon
    Yengeç

Arkadaşlar Adx indikatörünün çalışmasını ekyeşil mavi pembe noktalr be anlama geliyor nasıl yorumlamalıyız? Bilen varsa anlatırsa sevinirim

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    maxim_ilyan
    maxim_ilyan
    Üye
    Rütbe İstakoz Image Icon
    İstakoz

Yatay Piyasalar Nedir

ADX (Ortalama Yön Endeksi) Nasıl Kullanılır? https://www.genelpiyasa.com/dersler/adx-ortalama-yon-endeksi-nasil-kullanilir/

burada bulamazsan da sanırım farklı bir adx eklemişsiniz bu açıdan normal adx işlevini anlatan yazıyı Sitenin BUL Büyütecinde (sağ üst) aratırsanız onunla ilgili bir yazıya da ulaşabilirsiniz. Tıklarsanız açılmıyor ama yazı okunuyor. Kısaca adx 25 ten küçükse yatay trend eğer büyükse her iki yöne de trend oluşumu gerçekleştirmiş oluyor.

selimkrc
    selimkrc
    Üye
    Konu Sahibi
    Rütbe Yengeç Image Icon
    Yengeç

Eğitimlerde anlatılan adx i de tradingwiew de bulamadım? Bunu kullanayım dedim

admin
    Kripto Muhtar
    Uzman
    Rütbe Poseidon Image Icon
    Poseidon

Direk ADX ile aratın. Gömülü/embedded indikatörlerde var. Average Directional Index ya da OPrtalama Yönsel Endeks.

selimkrc
    selimkrc
    Üye
    Konu Sahibi
    Rütbe Yengeç Image Icon
    Yengeç

Teşekürler hocam

maxim_ilyan
    maxim_ilyan
    Üye
    Rütbe İstakoz Image Icon
    İstakoz

Benim anladığım ADX olarak aramışsınız sanırım. Tradingwiev de “Average Directional Index” olarak son kelimenin son harfi baz alınmış. Siz “ADI” olarak büyük harflerle yazın ve aratın.

selimkrc
    selimkrc
    Üye
    Konu Sahibi
    Rütbe Yengeç Image Icon
    Yengeç

Evet adx olarak aramıştım adı bu iyi oldu. Sağolun maxim-ilyan

calculas
    calculas
    Üye
    Rütbe Levrek Image Icon
    Levrek

Kurs notlarında Popüler grafiklerde ADX konusunda:
    … “Ve şuna bakar mısınız” paragrafı; hemen sonrasında gelen grafik (2. rafik) içinmiş gibi algılanıyor. Ve bu grafiğin altındaki 400 puanlık kazanç aslında 1. grafik için. Yani bence 2. grafiğin yeri yanlış olabilir. Ben mi yanlış anlıyorum yoksa benim browserda mı sorun var?
    Elinize sağlık.

• Bu yanıt 6 ay 2 hafta önce önce calculas calculas tarafından değiştirildi.
    admin
    Kripto Muhtar
    Uzman
    Rütbe Poseidon Image Icon
    Poseidon

Kurs notlarında Popüler grafiklerde ADX konusunda:
    … “Ve şuna bakar mısınız” paragrafı; hemen sonrasında gelen grafik (2. rafik) içinmiş gibi algılanıyor. Ve bu grafiğin altındaki 400 puanlık kazanç aslında 1. grafik için. Yani bence 2. grafiğin yeri yanlış olabilir. Ben mi yanlış anlıyorum yoksa benim browserda mı sorun var?
    Elinize sağlık.

Haklısınız. Grafiklerin yerleri kaymış. Gerekli düzeltmeyi yaptık.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.